ЛИСТОПАД 2021

У школі триває акція «16 днів проти насильства». Діти кожного класу виготовили символічну долоньку на підтримку з девізом « Ми проти насильства! Ми за щасливе дитинство!»

/Files/images/novini/f21/listopad_21/stopbul_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/stopbul_1.jpg


Для учнів 9-В класу був проведений тренінг «Ми проти насильства!». За планом був створений постер. Для його оформлення кожен учень класу виготовив символічну фіолетову стрічку та закріпив її на плакаті. У ході тренінга діти вкотре дали визначення поняттю «насильство», ознайомилися з його проявами в школі та обговорили шляхи вирішення.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/stopbul_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/stopbul_4.jpg


Щорічно захід проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно. Мета цієї акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Учні 5-В класу разом з Оксаною Анатоліївною Берліменко обговорили тему "5 кроків як запобігти насиллю.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_1.jpg


Класний керівник Марусич Леся Валеріївна з учнями 6-А класу опрацювали матеріали та провели годину спілкування на тему: "Закон у нашому житті", "Ми проти насилля". Бажаючі підготували доповіді та виступили перед класом. Також учні брали активну участь у тематичних іграх.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_4.jpg


Учні 6-Г класу на годині спілкування дискутували на тему «Зупинимо насилля в класі».

/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_3.jpg

Учні 7-Б та 7-В класів прослухали цікаву інформацію про протидію домашньому насильству. Година спілкування була присвячена акції "16 днів проти насильства".

/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_5.jpg

Марина Володимирівна Кусайко та Людмила Василівна Шкарупа підготувала та провела для учнів 8-В та 9-Б класів захід «Ми за життя без насильства».

/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_7.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/16dniv_8.jpg


"ГОЛОДОМОР" - ТЕМА РАНКОВОЇ ЗУСТРІЧІ 26 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ
У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор 1932-1933 років в Україні. Для учнів початкової школи день почався з обговорення важкої та болючої теми для нашого народу. Виховувати повагу до історії власної держави та вміння співчувати – одне із завдань НУШ.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/cvicka_1.jpg


"ДІТИ МОЖУТЬ РЯТУВАТИ ЖИТТЯ": ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ІЗ СТАРШОКЛАСНИКАМИ
З метою професійної орієнтації 23 листопада 2021 року співробітниками кафедри медицини катастроф та військової медицини, викладачем закладу вищої освіти Володимиром Кокою та виконувачкою обов’язків зав. кафедри, к. мед. н. Людмилою Гордієнко було проведено практичне заняття з учнями старших класів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 із надання домедичної допомоги на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини ПДМУ. Цей захід відбувся в рамках Всеукраїнської акції «Діти можуть рятувати життя». Учні відпрацювали на манекенах навички з проведення закритого масажу серця та штучної вентиляції легень, надання допомоги постраждалому без свідомості та навчились оцінювати стан постраждалого.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_0.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_4.jpg /Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_1.jpg /Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mpuc_6.jpg


ПРОДОВЖКЄМО ТВОРИТИ ДОБРО
Волонтери загону «Позитив» відвідали Полтавський дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу № 78 «Пізнайко». Дітям подарували іграшки, канцтовари, солодощі.
Пам’ятайте, відчути себе у ролі справжнього чарівника може кожен. Для цього варто лише подарувати частинку своєї любові і турботи дітям, адже радісний дитячий сміх дорожчий за всі скарби на світі!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_4.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_5.jpg

Волонтери школи завітали на гостини до Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Акція довела, що подарувати посмішку дитині може кожний, і це не потребує великих зусиль. Головне для цього – бажання і віра в свої сили та можливості. Потрібно цінувати те, що в нас є, і ділитися цим з оточуючими, бо, як говорить народна мудрість, добро завжди повертається.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_6.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_7.jpg/Files/images/novini/f21/akcsaaa_8.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_9.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/akcsaaa_10.jpg


ДЕКАДА ДОБРИХ СПРАВ!!!
З 15 листопада 2021 року в нашому закладі розпочалася «Декада добра»! «Подаруй бібліотеці книгу!» – це доброчинна акція, яка щороку проходить у дев’ятнадцятій. Учні 1-4 класів зібрали 256 дитячих книжок та поповнили шкільний бібліотечний фонд.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_4.jpg


З метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей з 15 по 19 листопада пройшов Тиждень толерантності. Волонтерський загін «Позитив» організував збір канцелярських товарів, іграшок та солодощів. Зібране школярі передали хворим дітям Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) компенсуючого типу №78, Полтавському міському центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та до Полтавської обласної організації товариства «Червоного Хреста України».

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_5.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dekadads_6.jpg


ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. 20 листопада напередодні Дня Гідності та Свободи колективи загальноосвітніх навчальних закладів вшановували славу, патріотизм та непереможний дух учасників революцій та бойових дій!
Для учнів нашої школи були проведені тематичні години спілкування. Метою заходів є формування в школярів гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердженні в державі демократичних цінностей, загальнолюдських цінностей; виховання почуття гордості й любові до своєї держави, свого народу, історії держави.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dengid_1.jpg


/Files/images/novini/f21/listopad_21/dengid_2.jpg

Година спілкування "День гідності і свободи" у 8-Б класі.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/gidd_1.jpg

Година спілкування "Вільні творять майбутнє" у 9-В класі.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/gidd_1.jpg

Година спілкування "Вільні творять майбутнє" у 9-В класі.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/gidd_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/gidd_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/gidd_4.jpg


ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК З БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ "БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ"
19 листопада 2021 року в усіх навчальних закладах країни був проведений єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому». Учні 1-11 класів разом з учителями повторили та відпрацювали на практиці ПДР.
Учні 1-Б класу будували безпечне містечко, грали у безпечний рух. Це гра, яка колись врятує життя.

Безпечна дорога додому

Учні 2-А класу власноруч створили книгу дорожніх знаків.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_1.jpg

Учні 2- В класу працювали над створенням 3Д моделі світлофора. Майстер-клас провела учениця 2- В Софія Горіздра.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_2.jpg

Учні 3-A, 3-Б класів мандрували країною дорожніх знаків.

/Files/images/novini/f21/eudr_3.jpg

Мандри країною дорожніх знаків

Учні 4-А класу відтворили справжню ділянки дороги із дорожніми знаками та моделювали ситуації на проїжджій дорозі.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_4.jpg

На виховній годині учні 6-А класу переглянули відео урок на тему: Правила дорожнього руху для пішоходів". Також діти підготували доповіді на тему "Моя безпечна дорога додому"!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_5.jpg

Учні 6-Б класу складали карту думок «Безпечна дорога додому».

/Files/images/novini/f21/eudr_6.jpg

Учні 6-В та 6-Г класів повторили правила БДР.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_7.jpg/Files/images/novini/f21/eudr_8.jpg

Учні 7-В класу склали карту безпечної дороги додому.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/eudr_9.jpg


Учні 10-х класів вкотре повторили ПДР. Метою проведених заходів є розширення знань дітей про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху, виховання поваги до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати. Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.


МІЖНАРОДНИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКО
19 листопада відбувся ІІ етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка. Конкурс проходив онлайн з огляду на епідеміологічну ситуацію. Але це не зменшило урочистості заходу. Шанувальники Тарасового слова поділилися своїми думками про велич творчості Кобзаря (Пронженко Владислава, 9-А клас; Чаловка Анна, 8-А клас); ставили безліч запитань уявному Тарасу (Чепіжний Олександр 5-В клас); писали листи друзям з-за кордону, у яких популяризувати Шевченкове слово (Монахова Анна, 7-А клас). Старшокласники проектували Кобзареві думки через призму сучасності (Сивець Олексій, 10-А та Монахова Ольга, 11-А). Щорічний захід ще раз підтвердив, що Шевченкове слово вічно живе.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/kitgsh_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/kitgsh_2.jpg


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття основоположних документів у сфері захисту прав дитини. Питання захисту прав дитини, розвитку дружнього середовища до дітей є актуальним і в сьогоденні.
Саме тому для учнів 2-В класу був проведений тематичний урок " Великі права маленької дитини".

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_4.jpg

День, коли розмови про права та обов'язки набувають належного сенсу.
Традиційно учні старших класів разом із учителями правознавства є активними організаторами і учасниками місячника правових знань. Цей рік не став винятком. Учні 10-11 класів допомагали в організації виставки в бібліотеці школи та проведенні конкурсу малюнків «Ми і наші права».

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_7.jpg

Учитель історії та правознавства Наталія Шевченко провела тематичний урок «Правовий орієнтир» у 10-А класі. Розвивати правову культуру дітей та навчити застосувати знання для вирішення життєвих ситуацій – головне завдання місячника.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_6.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dzdpavo_5.jpg


16 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру. Сьогодні варто зробити світ і себе хоч на краплину добріше та толерантніше.
Для учнів початкової школи були проведені тематичні уроки. Разом з учителями діти розбирали значення слова «толерантність» та на життєвих прикладах демонстрували толерантне ставлення до інших. Особливо цікавими були уроки в 2-А, 2-В та 4-В класах!!!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_6.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_5.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_4.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tolran_3.jpg

Для учнів 4-А класу був проведений урок «Толерантність у сучасному світі»!

/Files/images/novini/f21/tol_1.jpg/Files/images/novini/f21/tol_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/tol_4.jpg /Files/images/novini/f21/listopad_21/tol_3.jpg


МІСЯЧНИК ПРАВОВИХ ЗНАНЬ ТРИВАЄ
15 листопада 2021 року у Центральній міській бібліотеці відбулася зустріч учнів 8- Б класу з інспектором ювенальної поліції Гладкою Юлією Юріївною. Тема зустрічі: «Правовий орієнтир». Зустріч пройшла у сучасному форматі. Діти були не пасивними слухачами, вони активно обговорювали проблемні питання, разом знаходили правильні відповіді та робили висновки. Школярі усвідомили наскільки важливо не тільки знати свої права, але й виконувати обов’язки.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/mscprzn_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mscprzn_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mscprzn_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/mscprzn_4.jpg


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ
Щороку 9 листопада відзначають День української писемності та мови. За православним календарем, це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Наш заклад теж долучився до цієї події. Коридори школи перетворилися на своєрідний довідник, де можна було прочитати цікаві факти про рідну мову, виконати інтерактивні завдання. Традиційно в цей день проводиться радіодиктант національної єдності. Саме сьогодні учні й педагоги писали Всеукраїнський радіодиктант, щоб не стільки з'ясувати, чи добре вони знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_4.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_5.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_6.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_7.jpg

Учні 2-А та 2-В долучилися до святкування: влаштували флешмоб «Я люблю українську мову!» та провели тематичні уроки!!!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_8.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_9.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_10.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_12.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_15.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/dpukmovu_13.jpg


МІСЯЧНИК ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
2 листопада 2021 року в рамках місячника правових знань була організована і проведена бесіда про правову відповідальність підлітків зі шкільним офіцером поліції Русланом Возницею. З учнями 9-Б та 9-В класів обговорено питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень та злочинів, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprpor_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprpor_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprpor_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprpor_4.jpg

Для учнів 11-Б класу була проведена година спілкування «Відповідальність неповнолітніх» онлайн . Учні самостійно підготували повідомлення про правопорушення та їх види, а також про відповідальність неповнолітніх за правопорушення. У кінці було проведено онлайн тестування з теми.

/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_3.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_1.jpg /Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_4.jpg

Діти 4-А класу обговорили тему «Кожна дитина має право» на уроці та креативно відтворили здобуті знання на своїх долоньках. Плакат «Кожна дитина має право розмістили у класному куточку!!!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_5.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_8.jpg /Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_6.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_7.jpg

«Відповідальність неповнолітніх за правопорушення» - година спілкування 7-В класу. Для дітей моделювалися різні ситуації з життя учнів, а вони визначали міру покарання. У кожного свій вибір – або вступити на шлях злочину і легкої наживи і нести за це покарання, або жити порядним життям та мати повагу людей і людську гідність. Нехай цей вибір буде у кожного правильним!

/Files/images/novini/f21/listopad_21/micprzn_9.jpg


12.11.2021 на годині спілкування в 10-х класах відбулася зустріч із старшим інспектором з ювенальної превенції Полтавського ГУП ГУНП в Полтавській області лейтенантом поліції Дар'єю Приходько.
Зі старшокласниками проведена профілактична бесіда «Відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень».

/Files/images/novini/f21/listopad_21/vctrechaspol_1.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/vctrechaspol_2.jpg/Files/images/novini/f21/listopad_21/vctrechaspol_3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 143