ЖОВТЕНЬ 2021 РОКУ

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ

ПЛАН ОСІННІХ КАНІКУЛ

Учні 7-В класу протягом осінніх канікул відвідали Полтавську галерею мистецтв, де насолодилися витворами мистецтва українських та іноземних художників, дізналися багато нового про художників, картини та факти з історії України та світу.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/galmus_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/schokan_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/schokan_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/schokan_4.jpg


Учні 9-х класів відвідали бібліотеку-філіал #4 на Європейській, 141. Школярі мали змогу поспілкуватися з полтавською письменницею Оленою Колінько. Вона розповіла про свою творчість. Особливий інтерес виявили учні, коли письменниця познайомила їх зі своїм новим твором ,,Капець, який цікавий птах". Проблема екології хвилює всіх. Тому й не дивно, що саме цей твір так сподобався дев'ятикласникам. Дякуємо Панюті Ганні Володимирівні, за сприяння якої відбулася така змістовна зустріч.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_4.jpg

Юні, кмітливі, непосидючі і, головне, допитливі восьмикласники 19-ої школи під час осінніх канікул із захватом пройшли квест-екскурсію "Полтавська Енеїда" у форматі "city walks". Вони допомагали головному героєві поеми Котляревського, який загубився в часі й просторі та безпомічно блукав Полтавою. Щоб урятувати "парубка моторного", учням і ученицям доводилося виконувати різноманітні завдання, шукати відповіді на сторінках "Енеїди", пізнавати історію та культуру рідного міста. Восьмикласники показали відмінний результат й отримали пам'ятні подарунки від організаторів та головне - Енея було врятовано!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/ekskur_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/ekskur_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/ekskur_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/ekskur_4.jpg


Віртуальна екскурсія рідним містом «Історичний центр». Учні 5-Б клас під час віртуального туру відвідали будинок Полтавського губернського земства (Полтавський краєзнавчий музей імені В. Кричевського), музей-садибу Івана Котляревського. Ознайомились з осердям губерніальної Полтави – єдиним в Україні класицистичним архітектурним ансамблем Круглої площі початку ХІХ століття. Діти активно долучались до обговорення і були вже ознайомлені з деякими фактами про рідне місто.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/virteksk5b_1.jpg

Осінь - це казкова пора, багата цікавими природними матеріалами: шишками, різнокольоровими квітами і листочками, осінні вироби з природного матеріалу можна робити навіть з фруктів і овочів! Природа - невичерпне джерело творчості і натхнення. Робота з природним матеріалом містить в собі великі можливості зближення дитини з рідною природою, виховання дбайливого ставлення до неї, формування перших трудових навичок, розвитку естетичного смаку. На канікулах учні 3-х класів виготовили поробки та влаштували виставку «Барви осені»!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/podelka_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/podelka_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/schokan_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/tish_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/tish_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/tish_4.jpg


На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Діти ж є найбільш вразливою категорією, вони соціалізуються, навчаються різним моделям поведінки, і, на жаль, булінг стає однією з таких моделей. Тому з метою попередження насильства в учнівському середовищі, поширенню булінгу та його видів для учнів 10-х класів був проведений онлайн-захід «Булінг у школі. Що ми знаємо і що можемо зробити?»

/Files/images/novini/f21/jovten_21/bul_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bul_2.jpg


Фотопроект «Осінні усмішки» був проведений серед учнів 5-А класу. Майже кожен учень класу вислав своє фото на осінню тематику. Фантазія дітей просто вражає. Світлини наповнені яскравими кольорами та позитивними емоціями, а щирі посмішки п’ятикласників не можуть залишити байдужими. Пропонуємо вам переглянути відео «Осінні посмішки»!!!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/luct_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/luct_3.jpg

Фото-проєкт "Осінні усмішки"

ОНЛАЙН-КОНКУРС МАЛЮНКІВ ДЛЯ ПЕРШИХ КЛАСІВ!!

Відео


Діти будь-якого віку люблять наукові досліди. Їх спрага до різноманітних відкриттів просто безмежна. Особливо, коли це стосується живої природи. Школярі власноруч посадили квасолю, авокадо та горох. Експеримент розпочато - чекаємо результат!!!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/schokan_1.jpg


ТУРИСТИЙ ПОХІД "іСТОРИЧНИМИ СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ"
З метою вивчення історії вивчення рідного краю учні 11-Б класу влаштували туристичний похід "Історичними стежками Полтавщини". А закінчилася осіння пригода смачною кашею на свіжому повітрі!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/vulazrf11kl_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vulazrf11kl_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vulazrf11kl_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vulazrf11kl_4.jpg


СТАРТУВАЛИ ОСІННІ КАНІКУЛИ 2021
25 жовтня учні 7-Б класу відвідали захід, який провели студенти природничого факультету в рамках святкування 90 річного ювілею кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського державного педагогічного університету. Діти мали можливість зануритися в цікавий світ хімії. Вони спостерігали за експериментами, які демонстрували майбутні педагоги. Та наочно змогли побачити пояснення невідомих їм природніх явищ.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_6.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_7.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_8.jpg

Для 6-их класів класні керівники провели онлайн-вікторину та запустили флешмоб на тему: «Безпечний інтернет!», у якому можна взяти участь протягом канікул. Проведення уроків та заходів для учителів та школярів онлайн останнім часом не є проблемою, навіть навпаки. Складається враження, що дітям цікавіше працювати за допомогою онлайн сервісів. Більшість учнів класів уже долучилися до флешмобу «Безпечний інтернет!» та були активними учасниками вікторини. Найактивніші та найкреативніші отримають призи після канікул!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/osinnikan_4.jpg


Сьогодні 22 жовтня 2021 року до Дня українського козацтва в Центральній міській бібліотеці Полтавської ЦБС відбувся етнографічний інтерактивний захід "Святая Покровонька". Під час цікавих конкурсів, які проводили музейні Кумоньки та козак Олексій, учні 7-Б класу Полтавської школи № 19 дізналися про історію походження християнського свята Покрови та звичаї й традиції українського народу, що пов'язані з ним. Діти зуміли проявити кмітливість, швидкість і знання, як справжні козачата!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_4.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_6.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/bibliot_7.jpg


21.10.2021 Марусич Л.В. (класний керівник 6-А класу) та Кадучка О.М. (класний керівник 8-А класу) взяли участь у міській педагогічній вітальні для класних керівників «Творчі прийоми у роботі класного керівника».
Леся Валеріївна поділилася своїм досвідом налагодження співпраці з родинами в умовах дистанційного та очного навчання. Смартмоб, челендж, фестиваль майстрів – це сучасні інструменти, що допомагають організувати роботу з батьками класу та вивчити коло інтересів та родини учнів. Також класний керівник 6-А ознайомила з онлайн ресурсами для спілкування та обміну думками з батьками дітей.
Олена Миколаївна провела педагогічний воркшоп та на практиці показала як легко навчити дітей правилам безпеки життєдіяльності. Використання інтерактивних технологій - це така організація навчання, коли кожен учень задіяний і не може залишитись осторонь.
Безпечна поведінка – запорука здорового та щасливого життя!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/asd1234_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/asd1234_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/asd1234_4.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/asd1234_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/asd1234_5.jpg


ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ!
Напередодні 14 жовтня стало доброю традицією святкувати День захисників і захисниць України! Учні та учителі із задоволенням долучаються до участі у запланованих заходах.
7-А та 8-А класи взяли участь у акції «Напиши листа солдату»: написали та відправили вітальні листівки на Схід.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_11.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_12.jpg

Справжнім сюрпризом для учнів 3-А класу стало те, що у відповідь на посилку та листи вони отримали прапор від захисників України зі сходу з побажаннями та підписами військовослужбовців.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_4.jpg

Вихованці гуртка «Патріот» виготовили тематичну газету та підготували і провели показовий виступ для учнів школи.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_13.jpg

Учні 4-А класу, перебуваючи на дистанційному навчанні не залишились осторонь. Вони провели смартмоб «День захисників та захисниць України!». Намалювали тематичні малюнки та обмінялися фото через соціальні мережі.


/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_6.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_7.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_8.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_10.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_9.jpg

У 2-А та 6-А класах також панувала святкова атмосфера. Діти переглянули відео та провели конкурси з метою виховання справжніх патріотів!
Школярі мали змогу зазирнути до сторінок історії та згадати про предків, які своїми звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, а також ознайомились з героями сьогодення - які нині боронять державу!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_14.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/daykoz_15.jpg


13 жовтня учні 8-х класів підготували виступ рою «Патріот» до Дня українського козацтва.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/vladod14_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vladod14_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vladod14_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/vladod14_4.jpg


Вітаємо з ПЕРЕМОГОЮ учнів 11-Б класу Інзик Марину та Федченка Ярослава у міському конкурсі відеороликів "Крути педалі"!!!!! Так тримати!!!!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/kvpkp_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/kvpkp_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/kvpkp_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/kvpkp_4.jpg


#STOPБУЛІНГ
Протягом тижня згідно плану в школі були проведені правопросвітницькі заходи щодо протидії булінгу. Учні з учителями відповідно до їх вікових категорій говорили на тему «STOP булінг». Метою роботи було знайомство з поняттям «булінгу», його попередження; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильство; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки. Діти переглянули відеоролики, презентації, розібрали конкретні приклади та ситуації. Учням пояснили: чим саме відрізняється звичайний конфлікт від булінгу, як захистити себе та оточуючих від цькування.
Під час заходів учні дізнались про види булінгу та сторони конфліктів, а також до кого треба звернутись по допомогу.
Проведені заняття були корисними та цікавими для учнів школи.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/stopbull_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/stopbull_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/stopbull_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/stopbull_7.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/stopbull_6.jpg


8 жовтня 2021 року учні 10-А та 10-Б класів відвідали факультет ветеринарної медицини ПДАУ в рамках профорієнтаційної роботи. Омельченко Ганна Олексіївна та студенти організували екскурсію по терапевтичному, хірургічному та відділенню вірусології факультету. Хотілося б відзначити, що студентам з першої миті вдалося створити атмосферу доброзичливого спілкування. Школярі цікавилися кількістю місць державного замовлення та можливостями проходження практики. У кінці зустрічі дітей чекав приємний сюрприз – чаювання з тортом. Віримо, що саме такі зустрічі допомагають учням визначитися з майбутньою професією!

/Files/images/novini/f21/jovten_21/10a10b_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/10a10b_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/10a10b_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/10a10b_4.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/1010_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/1010_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/1010_3.jpg


Згідно з планом цивільного захисту КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Полтавської міської ради Полтавської області» 8 жовтня 2021 року для учнів школи були організовані об’єктові тренування з метою перевірки організації дій учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного характеру та терористичних проявів.

Відео


До учнів початкової школи завітали працівники Державної пожежно-рятувальної частини м. Полтави. Вони провели тематичні уроки-зустрічі «Кожен може почувати себе безпечно тільки тоді, коли знатиме основи пожежної безпеки». Під час зустрічі діти повторили та систематизували знання з правил пожежної безпеки, обговорили алгоритм дій, як захистити себе під час пожежі. Найбільше захоплення викликало в дітей практичне застосування вмінь та можливість відчути себе справжніми пожежниками. На цьому для учнів урок не закінчився, вони продовжили тематичні уроки у класах.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_4.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/pogmach_6.jpg


Учні 11-Б класу Полтавської школи № 19 стали учасниками Фестивалю юридичних професій, приурочений до тижня правових знань у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учасники дізналися про особливості професії юриста – податківця, адвоката, нотаріуса, патрульного поліцейського в сучасному світі. Справжньою родзинкою Фестивалю стали виступи кінологів зі службовими собаками, які продемонстрували присутнім загальні команди та затримання злочинця за допомогою службової собаки. Неабияке захоплення в учасників заходу викликав виступ фахівців вибухотехнічної служби, які на їх очах знищили небезпечну знахідку.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_1.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_6.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_7.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_3.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/fpr_4.jpg


ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ У ДЕВ'ЯТНАДЦЯТІЙ!!!
Традиційно на початку жовтня, коли поволі падає золоте листя й вкриває землю розкішним пухнастим килимом, ми відзначаємо професійне свято освітян. Цей день, напевно, дарований щедрою осінню педагогам на знак щасливої долі. Учитель – це не професія, а покликання. Це відданість своїй роботі, любов до дітей, відповідальність, мудрість, тактовність, універсальність, гнучкість та… сучасність. Єдність поколінь – і це теж про вчителя.
Єдність сучасності та традиційності, учителів та учнів продемонстрував шкільний колектив дев’ятнадцятої на заході до Дня вчителя. Своїми запальними танцями та жартівливими піснями про сучасні виклики, перед якими постають педагоги, учні створили святковий настрій учителям. А відео ролик про найцікавіші сторінки 100-річної історії нашої школи викликав у молоді захоплення, а в досвідчених – сльози на очах. Родзинкою заходу став виступ педагогів, які прийняли танцювальний виклик учнів та гідно справилися з завданням!
«Учителем школа стоїть», - воістину правдиві слова. І дискутувати, хто в навчальному закладі головніший – учитель чи учень – немає сенсу, бо без них не існуватиме школа.
Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.
Тендітну душу ласкою зігріти
І добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити
І дітям усього себе віддать.

/Files/images/novini/f21/jovten_21/1_11.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_2.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_4.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_5.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_6.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_8.jpg /Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_7.jpg/Files/images/novini/f21/jovten_21/denteacher_9.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 147